HİZMETLER

Sizin gülüşünüz bizim tutkumuz

Kliniğimizde en yeni ortodonti tedavi teknikleri kullanılmaktadır. Modern ortodonti teknikleri ve tanı araçları sayesinde çok daha rahat bir tedavi süreciyle düzgün hizalanmış dişlerinize kavuşun.
TEDAVİLER

Size Yardımcı Olabiliriz

Sizlere hizmet verebilmek için sabırsızlıkla bekliyoruz…

Çene eklem tedavisi Splint

Tedavi açıklaması
Splint, dişlerin birbirine olan sıkı temaslarını ortadan kaldırarak alt çenenin rahat ve serbest bir şekilde…
DAHA FAZLA OKU

Sabit Ortodontik Tedavi

Tedavi açıklaması

Metal braketlerden oluşan standart diş teli tedavisidir. Sabit braketlerle telli tedavi…DAHA FAZLA OKU

Invisalign ®

Tedavi açıklaması
Şeffaf, rahat ve istenildiği zaman çıkarılıp takılabilir plaklar ile tedavi çok rahat…
DAHA FAZLA OKU
DİJİTAL ORTODONTİ

Altan Ortodonti’ye Hoşgeldiniz

Steril Ortamda Tedaviler

Kliniğimizde sterilizasyon birinci önceliğimizdir. Her gün dezenfektasyon çalışması yapılmaktadır.

Yeni Dijital Ortodonti

Dijital ortodonti teknolojisi ve 3D Modelleme ile dişleriniz bilgisayar ortamında kusursuz bir şekilde hizalanmaktadır.

HİZMETLER

Ortodontik Bozukluklar

1Çapraz Kapanış

Kapanışta üst çene dişleri ve alt çene dişlerinin bir kısmının içine ve bir kısmının dışına doğru oturduğu bir ortodontik bozukluktur.

2Kafa Kafaya Kapanış

Kapanışta üst çene dişlerinin ve alt çene dişlerinin birbirlerinin direk üst kısımlarına oturması sonucu oluşan ortodontik bozukluktur.

3Aşırı Artmış Overjet

Kapanışta üst çene dişlerin, alt çene dişlerine göre çok daha ön tarafta konumlanmış olduğu görülen ortodontik bozukluktur.

4Boşluk

Dişlerin arasındaki boşluk miktarının normalden fazla olduğu, aralık görülen dişlerin kapanış modelidir ve tedavi edilmesi gerekir.

5Derin Kapanış

Kapanışta üst dişlerin, alt dişleri örtme miktarının artmış olmasıdır. Derin kapanış, tedavi edilmesi gereken bir ortodontik bozukluktur.

6Açık Kapanış

Dişler kapandığında alt ve üst dişlerin birbirine değmediği görüldüğü durumlar açık kapanıştır. Bu durumda çiğneme fonksiyonu etkisiz hale gelir.

Neden Ortodonti Tedavisi?
Dişlerinizin diş kemikleri üzerinde düzgün bir hizada dizilmemiş olması, yanında pek çok sorunu da birlikte getirebilir. Çarpık dişlerin temizlenmesi zordur. Bu nedenle diş çürükleri oluşturabilir. Bunun dışında çene eklemi rahatsızlıkları, konuşma bozuklukları vb. sorunlar da ortaya çıkabilir. Ortodonti sayesinde dişlerinizin doğal yapısını bozmadan onları en uygun şekilde yeniden hizalarız.
MERKEZİMİZ

Merkezimiz ve Tedaviler

Çocuklarda Ortodonti Tedavisine Başlama Yaşı

Tedavide yaş sınırı yoktur. Ancak 7 yaşını geçmeden kontrolden geçmek iyi olacaktır. Ortodontik sorunlar erken teşhisinde tedavisi daha kolay ve maliyeti ileriki yaşa göre daha az olacaktır.

Invisalign ® mı? Standart Diş Teli Tedavisi mi?

Muayene sonrası invisaling veya metal ve porselen braketler tedavilerinde hastamız için en iyisinin uygunluğunu tespit ederek, sizlere en iyi hizmeti vermekteyiz.

En Yeni Ortodonti Teknikleriyle Tedavi

Kliniğimizde en yeni ortodonti tedavi teknikleri kullanılmaktadır. Modern ortodonti teknikleri ve tanı araçları sayesinde çok daha rahat bir tedavi süreciyle düzgün hizalanmış dişlerinize kavuşun.

Bize Geldiğinizde İlk Randevuda Ne Olacak?

Öncelikle dijital tarama yaparak dişlerinizin 3 boyutlu bir görüntüsünü alıp, sizin için en uygun tedavi planınını yaparız. Tedavi sürecinin nasıl olacağı hakkında sizi bilgilendiririz.